שאלות נפוצות

האם השירות שלכם ניתן בחינם?
חינם לחלוטין! השירות ניתן 100% חינם עכשיו ולתמיד.

איך אתם מעדכנים את כולם?
לאחר שבחרתם את מי לעדכן ומילאתם את כל הפרטים הרלוונטיים אודות שינוי הכתובת המערכת שלנו תשלח אונליין לכל חברה או ארגון שבחרתם הודעת מעבר (מייל) עם הפרטים הנדרשים בשמכם בבקשה לעדכון כתובתכם החדשה ע"פ הפרטים שמסרתם לנו.

ומה קורה אם שכחתי לעדכן חברה כלשהי?
תמיד תוכלו לחזור לאתר ולשלוח הודעות מעבר נוספות.

זה באמת עובד
כן! השרות עלה לאוויר לאחר תקופת הרצה מוצלחת. בבדיקות שביצענו רוב החברות והארגונים מעדכן את הכתובת החדשה כבר בפנייה (הודעת המעבר) הראשונה.

יש מעקב כלשהו אחרי מי עדכן ומי לא? 
המעקב היעיל ביותר הוא כמובן שתקבלו את הדואר לכתובתכם החדשה. יחד עם זאת, החברות והארגונים מתבקשים (בהודעת המעבר) לפנות אליכם ישירות לכל דבר ועניין הנוגע לשינוי הכתובת.

אם צריך לעדכן את מס הכנסה, רשות הרישוי, ביטוח לאומי, רשות מקומית וכדומה?
רשויות המדינה מעודכנות ע"י משרד הפנים. למידע בנושא הנכם מופנים לעבור לעמוד שינוי כתובת במשרד הפנים. בנוגע לרשות המקומית מומלץ בנוסף לעדכון דרך האתר לעדכן ישירות את הרשות המקומית הרלוונטית ע"י הגעה פיזית למשרדי הרשות. בנוסף בנוגע לשאר המוסדות הממשלתיים נדרש לעדכן באמצעות משרד הפנים (ע"י עדכון ספח תעודת הזהות) כמתחייב ע"פ חוק, בנוסף לעדכון דרך האתר.

למה כדאי לעדכן את שינוי הכתובת דרככם ולא בעצמי?
שאלה מצוינת! ע"פ בדיקת "אמון הציבור" באשר לזמני ההמתנה למוקדי שירות הלקוחות השונים נמצא כ"זמני המתנה הממוצעים גבוהים מאוד". שאתם מעדכנים דרכנו את משאירים לכם המון זמן פנוי שחשוב מאוד בתקופת מעבר הדירה העמוסה.

כמה חברות וארגונים ניתן לעדכן?
ללא הגבלה! תוכלו לעדכן כל חברה או ארגון רלוונטי עבורכם הקיים במערכת.

האם כדאי במקביל להצטרף לשירות "עקוב אחריי" בדואר?
אנחנו בהחלט ממליצים להצטרף לשירות! חשוב להבין שהשירות של הדואר לא מעדכן בשמכם את כתובתכם החדשה אלא מעביר כל מכתב על שמכם שישלח לכתובתכם הישנה לכתובתכם החדשה לתקופה מוגבלת של עד חצי שנה. חשוב גם לדעת שרוב חברות התקשורת, הבנקים, ביטוח וכדומה לא משתמשים בשירות של "דואר ישראל" ובמקרה הזה הוא ימשיך להישלח לכתובתכם הישנה, ועל כן מומלץ להשתמש בשירות של האתר ובמקביל להצטרפות לשירות "עקוב אחרי" בדואר (שירות "עקוב אחרי" בדואר כרוך בתשלום). למידע נוסף בנוגע לשירות "עקוב אחרי" הנכם מופנים לעמוד עקוב אחרי בדואר.

תוך כמה זמן מרגע שאישרתי את השירות תעודכן כתובתי החדשה?
מרגע סיום התהליך באתר המערכת שלנו תשלח אונליין בקשה לשינוי כתובת (הודעת מעבר) לחברות והארגונים שאותם בחרתם באופן אוטומטי. מכוון שאת הפעולה עצמה מבצעים נציגי החברות והארגונים, אין אנו יכולים להתחייב לביצוע בפועל או לזמנים שאינם תלויים בנו.

באילו ימים ושעות אני יכול להירשם לשירות?
השירות מתבצע באופן מקוון ומאפשר לכם להשתמש בשירות בכל שעה ומכל מקום שנוח לכם.

מה אתם מרוויחים עם השירות ניתן בחינם?
יתכן שיכנסו לאתר שת"פ ופרסומות (באנרים) רלוונטיים לעוברי דירות.

למה אתם צריכים כל כך הרבה פרטים?
לכל חברה או ארגון נהלי זיהוי משלו ואנו משתדלים לספק להם את המידע הרלוונטי עבור שינוי הכתובת. לכל מקרה אנו מצרפים להודעת המעבר פרטי יצירת קשר עמכם (טלפון או מייל) שישמש אותם להמשך תהליך (ככל שנדרש) מולכם.

עדכון כתובת